آیا مافین همان کاپ کیک است ؟
hamid reza kamali

آیا مافین همان کاپ کیک است ؟

کاپ کیک و مافین جزء آن دسته از شیرینی‌ها و کیک‌های کوچک و تک نفره معروف و خوشمزه‌ای محسوب می‌شوند که ظاهری شبیه به هم دارند و بعضا توسط افراد اشتباه گرفته می‌شوند که اگر خودشان زبان داشتند حتما داد و فریادشان از این بابت در می آمد.

 

فرق اصلی مافین و کاپ کیک چیست؟

تفاوت مافین و کاپ کیک در این است که کاپ کیک علاوه بر خمیر اسفنجی با رویه‌ای از جنس خامه، شکلات، کره و… تزئین می‌شود ولی مافین شبیه کیک یزدی است.خیلی از ما بدون این که تفاوتشان را بدانیم طرفدار هر دوی آن‌ها هستیم و بدون هیچ تبعیضی هم مافین و هم کاپ کیک را با کمال میل می‌خوریم. در حالی که آدم‌های زیادی با تعصب نسبت به هر کدام از این دو نوع شیرینی جبهه گیری می‌کنند و عاشق یکی از این دو نوع هستند. مافین (Muffin) که به آن کیک فنجانی هم گفته می‌شود یک کیک خوشمزه شبیه کیک یزدی خودمان است که در بسیاری از کشورها به همراه صبحانه یا عصرانه سرو می‌شود. مافین در دو مدل آمریکایی و انگلیسی درست می‌شود.

مافین آمریکایی چیست؟

مافین آمریکایی یک نان کیک مانند است که می‌توان آن را از آردهای مختلف تهیه کرد و داخل آن از میوه‌ها و مغز خشکبار استفاده کرد. در مافین آمریکایی کره، شکر و بکینگ پودر به خمیر مافین اضافه می‌شود و آن را در قالب‌های کاغذی شبیه فنجان می‌پزند. این کیک بعد از پختن حالت اسفنجی به خودش می‌گیرد.

 

Image

مافین انگلیسی چیست؟

در مافین انگلیسی مقدار شکر به کار رفته کمتر است و بیشتر به عنوان یک نان‌شیرینی پخته می‌شود. ضمناً اندازه مافین انگلیسی از مافین آمریکایی کوچک‌تر است.

کاپ کیک چیست؟

کاپ کیک (Cupcake) را می‌توانیم یک کیک تولد مینیاتوری در نظر بگیریم. این شیرینی معمولاً در قالب‌های گرد و فنجانی شکل پخته می‌شود. تا اینجا که تفاوتی با مافین نداشت اما برگ برنده کاپ کیک در تزئینات روی آن است که اغلب می‌تواند خامه‌ای، وانیلی، شکلاتی، کره‌ای و… باشد. طعم شیرین کاپ کیک بیشتر مربوط به تزئینات روی آن است و خود کیک بافت سبک‌تر و اسفنجی‌تری نسبت به مافین دارد. کاپ کیک نسبت به مافین میزان چربی بیشتری دارد و آن را در مهمانی‌ها سرو می‌کنند.

 

Image

تفاوت مافین و کاپ کیک چیست؟

مافین زیاد شیرین نیست و ممکن است فقط از آرد گندم تهیه شود و بیشتر از میوه‌ها در آن استفاده می‌شود تا شیرینی‌ها. ساختار مافین نسبت به کاپ کیک خشک‌تر است و بافت آن نسبت به کاپ کیک کمی متراکم‌تر است. نکته دیگر درباره تفاوت مافین و کاپ کیک مربوط به مرحله مخلوط کردن مواد اولیه آن‌هاست. هنگام مخلوط کردن مواد اولیه مافین باید دقت لازم را داشته باشید که مواد بیش از اندازه مخلوط نشوند. در حالی که مواد اولیه کاپ کیک بر خلاف مافین نسبت به مخلوط کردن بیش از حد حساس نیست و بافت آن‌ها دچار تغییر نمی‌شود.

 

 

منبع : سایت دلگرم

مطلب قبلی طرز تهیه کوکو ساده و بی دردسر!
مطلب بعدی طرز تهیه کوکی انار به ۳ روش ساده، کاکائویی و با تزیین رویال آیسینگ
Print
39 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر